Prečo sa oplatí oprava zariadenia ?

Vaše pocity a názory nechám na vás a nebudem vám ani vnucovať tie moje, len vám túto tému trochu  priblížim a možno aj odpoviem na niektoré otázky, s ktorými sa vo svojich úvahách a v živote stretávate. 

Na Slovensku vyprodukujeme ročne až 8,5 kg elektroodpadu. Pričom jeho recyklácia predstavuje len 17%. Dovolím si tvrdiť, že tieto čísla nie sú zrovna prívetivé.  Ak by sme chceli zmierniť rast elektroodpadu určite by som sa zameral na opravu zariadení, ktoré máme doma, ešte skôr ako ich budeme chcieť vyhodiť do odpadu. V tomto článku sa dozviete 5  dôvodov prečo sa vám oplatí oprava zariadenia a nie len z hľadiska životného prostredia, aj keď práve to je pre našu planétu prioritou. 

Prvým a najdôležitejším dôvodom je Ochrana životného prostredia. 

Oprava zariadenia môže pomôcť chrániť životné prostredie niekoľkými spôsobmi :

  • Zníženie odpadu: Oprava zariadenia znamená, že nebudete musieť zahodiť celé zariadenie a nahradiť ho novým. Tým sa znižuje množstvo odpadu a eliminuje znečistenie našej planéty. Kúpou nového zariadenia skončí väčšinou to staré neopravené na skládke a tieto procesy produkujú toxické emisie, ktoré môžu poškodiť životné prostredie a ohroziť zdravie nás všetkých. 
  • Znižovanie emisií: Výroba nových zariadení vyžaduje veľké množstvo energie a zdrojov. Ak vám opravíme existujúce zariadenie, nebudete musieť kupovať nové, čím sa znižuje potreba výroby nových zariadení. To vedie k menšiemu množstvu emisií, ktoré sú súčasťou procesov výroby, ako napríklad oxid uhličitý, ktorý prispieva k zmene klímy.
  • Znižovanie používania zdrojov: Ak necháte opraviť zariadenie u nás v Techie namiesto toho, aby ste kúpili nové, využívate existujúce zdroje, čím sa znižuje potreba ťažby nových surovín. Ťažba surovín môže mať negatívny dopad na životné prostredie, ako je odlesňovanie alebo znečistenie vôd, takže znižovanie potreby ťažby je prospešné pre životné prostredie.

Celkovo teda oprava zariadenia môže pomôcť chrániť životné prostredie tým, že znižuje množstvo odpadu, emisií a použitia zdrojov, ktoré sú súčasťou procesov výroby a nakupovania nových zariadení. To môže pomôcť minimalizovať negatívne dopady na životné prostredie a podporiť udržateľnejší spôsob konzumu.

Ďalším z mnohých dôvodov a pre Vás prínosným je Finančná úspora – ktorá spočíva v tom , že oprava zariadenia je často lacnejšia ako nákup nového. Napríklad, pokiaľ máte mobilný telefón, ktorý potrebuje novú batériu alebo výmenu displeja, oprava môže stáť len zlomok toho, čo by ste zaplatili za nový telefón rovnakého modelu.

V prípade opravy zariadenia môžete využiť aj rôzne zľavy alebo zvýhodnené ceny na náhradné diely alebo prácu servisu, ktoré môžu byť oveľa lacnejšie ako nákup nového zariadenia.

Celkovo oprava zariadenia je ekonomickým riešením, pretože vám umožňuje udržať vaše zariadenie v plnej kondícií za oveľa nižšiu cenu, než ako by ste zaplatili za nové zariadenie. Preto je oprava zariadenia pre mnohých ľudí najlacnejšou voľbou, ak chcú ušetriť financie a zároveň si udržať svoje zariadenie v prevádzke.

Pohodlie (ste zvyknutý na svoje zariadenie) 

Existujú dôvody, prečo by ste mali zvážiť opravu svojho zariadenia : 

Jedným z dôvodom je určite Spoľahlivosť. Oprava vášho zariadenia môže zvýšiť jeho spoľahlivosť a predĺžiť jeho životnosť. To znamená, že sa nemusíte obávať, že sa zariadenie opäť pokazí a nebudete znova investovať do nákupu nového. Ak máte zariadenie, ktoré používate denne alebo často, oprava môže ušetriť čas a úsilie, ktoré by ste museli inak vynaložiť na hľadanie nového zariadenia alebo riešenie iných náhradných riešení. 

Navyše všetky dáta v opravenom zariadení máte uchované a nestane sa Vám, že pri prenose do nového zariadenia sa niektoré dáta napr. telefónne čísla neprenesú. Taktiež máte istotu, že aplikácie, ktoré každý deň používate sú v opravenom zariadení kompatibilné a môžete ich naďalej plnohodnotne používať, čo v novom zariadení už nemusí fungovať lebo niektoré apky sú s daným operačným systémom nekompatibilné.  

Zabezpečenie súkromia

Exituje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť opravu zariadenia z dôvodu zabezpečenia súkromia:

  • Ochrana osobných údajov: Ak váš počítač alebo telefón nie je správne zabezpečený, môže byť vystavený riziku napadnutia alebo úniku vašich osobných údajov. Oprava zariadenia môže zabezpečiť, že vaše zariadenie bude chránené pred neoprávneným prístupom.
  • Zabezpečenie proti hacknutiu: Ak vaše zariadenie nie je riadne zabezpečené, môže byť ohrozené možnosťou hacknutia a použitia neoprávnenými osobami. Oprava zariadenia a inštalácia bezpečnostných opatrení môže zvýšiť jeho odolnosť proti takýmto útokom.
  • Predchádzanie Malware: Malware môže byť nainštalovaný prostredníctvom nebezpečných webových stránok alebo nebezpečných programov. Oprava zariadenia a inštalácia antivírusového softvéru môže zabezpečiť, že vaše zariadenie bude chránené pred takýmto druhom vírusu.

Zabezpečenie súkromia by malo byť pre vás dôležité, pretože môže chrániť vaše osobné údaje a citlivé informácie pred neoprávneným prístupom. Oprava zariadenia a inštalácia bezpečnostných opatrení môže byť kľúčová na zabezpečenie vášho zariadenia a chrániť vás pred možným únikom citlivých informácií.  

Dlhšia životnosť zariadenia

Oprava zariadenia môže predĺžiť jeho životnosť. Ak sa o svoje zariadenie dobre staráte a pravidelne robíte údržbu, môže vám slúžiť mnoho rokov. A tým zároveň ušetríte aj peniaze a rovnako aj životné prostredie.

Dúfam, že sa nám podarilo týmto článkom Váš pohľad na túto oblasť aspoň trochu zmeniť a presvedčíte samých seba, že práve to zariadenie, ktoré by ste inak vyhodili, necháte opraviť a bude vám slúžiť mnoho ďalších rokov. Určite stojí týchto 5 tipov za zváženie ešte pred okamžitou kúpou nového zariadenia. Oprava je celkovo udržateľnejšou voľbou, ktorá má pozitívny vplyv na životné prostredie a zároveň aj na Vaše financie.

Ak máte nejaké otázky neváhajte nás kontaktovať.

Objednávka servisu

Využite možnosť bezplatného odvozu vášho zariadenia do nášho servisného strediska . Vyplňte vaše kontaktné údaje a údaje o zariadení a o ostatné sa už postaráme my.
Názov zariadenia*
SN / IMEI
Popis závady*
Dodané príslušenstvo*
Názov spoločnosti
IČO
DIČ / IČ DPH
Meno a Priezvisko*
Telefón*
E-mail*
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*
Meno a priezvisko*
Telefón
E-mail
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*