5 Tipov čo robiť keď vám nenabíja smartphone

Existuje mnoho dôvodov, ktoré môžu zapríčiniť prečo vám nenabíja váš smartphone. V tomto blogu vám rozpíšem niekoľko dôvodov čo to mohlo zapríčiniť a zároveň vám dám niekoľko tipov čo robiť keď táto situácia nastane.

Na začiatok začnem vecou, ktorá napadla určite každého z vás a to je skontrolovať nabíjačku či je v poriadku. Začal by som kontrolou kábla, môže sa stať, že sa kábel niekde zalomil a to prerušuje kontakt. Ale ak je kábel po vizuálnej stránke v poriadku tak by som ho vyskúšal s iným adaptérom, ak s iným adaptérom funguje tak máme výhercu. Takto presne vieme, že bol na chybe adaptér. Ak kábel nefunguje ani s iným adaptérom o ktorom vieme, že je funkčný tak vyraďovacou metódou sme zistili, že je zlý kábel.

Tipom číslo dva čo treba skontrolovať keď vám mobil nenabíja tak je nabíjací port. V tých šťastnejších prípadoch sa vám dostal do nabíjacieho portu len prach. Niekedy sú to až chuchvalce prachu. Tento problém vyriešite jednoduchým prečistením. V horšom prípade sa mohla nejaká časť portu ulomiť alebo sa tam nachádza studený spoj čo znamená, že nie je kontakt medzi nabíjacím portom a doskou plošného spoja dobre prispájkovaný. Keď máte podozrenie na problém s nabíjacím portom tak vám odporúčam prísť navštíviť náš servis kde vám radi pomôžeme tento problém vyriešiť.

Tretí tip je taký tiež jeden z tých logickejších a to je reštartovanie zariadenia. Možno sa niektorý čudujete ale áno, niekedy vie zblbnúť aj softvér, ktorý narobí galibu. Stáva sa že jednoduché reštartovanie váš problém vyrieši a môžete veselo nabíjať ďálej. Horšie by bolo keby bola chyba v operačnom systéme ale takéto chyby zvyknú byť vyriešené aktualizáciou.

Ďalší tip je skorej pre tých technicky zdatnejších. Po reštartovaní, skontrolovaní káblu a adaptéra a zároveň keď je v poriadku aj nabíjací konektor tak posledná možnosť je výmena batérie. Všetci vieme, že elektronika sa časom opotrebuje a batéria je komponent, ktorý sa opotrebuje najviac pretože denne prechádza cyklami nabitia a vybitia. V roku 2023 v čase kedy je napísaný tento článok tak sú mobilné telefóny vyrobené tak, že dostať sa ku batérií je neľahká úloha a potrebujete na to vybavenie, ktoré vám pomôže sa bez ďalších komplikácií dostať do vnútra mobilu. Ale ak ste zručný a vyznáte sa v problematike, tak nebudete mať problém s výmenu. Samozrejme pre tých, ktorý chcú mať radšej istotu tak sme tu pre vás.

Posledný typ je trošku taký, ktorý sa nestáva často ale netreba robiť paniku hneď keď sa vám prvý krát stane, že vám mobil nenabíja. Možno len nejde vo vašom meste alebo obci elektrika a prebieha rutinná údržba elektrickej siete.😉

Ak by ste mali nejaké otázky neváhajte nás kontaktovať.

Objednávka servisu

Využite možnosť bezplatného odvozu vášho zariadenia do nášho servisného strediska . Vyplňte vaše kontaktné údaje a údaje o zariadení a o ostatné sa už postaráme my.
Názov zariadenia*
SN / IMEI
Popis závady*
Dodané príslušenstvo*
Názov spoločnosti
IČO
DIČ / IČ DPH
Meno a Priezvisko*
Telefón*
E-mail*
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*
Meno a priezvisko*
Telefón
E-mail
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*