5 Tipov ako si vybrať herný počítač

Letné prázdniny sú v plnom prúde a vy máte chuť si zahrať svoj obľúbený herný titul ale nemáte na naň dostatočne výkonnú hernú zostavu ? Nemajte strach dnes som si pre vás pripravil 5 tipov ako si vybrať herný počítač, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Na začiatok ako prvý tip vám dám stanovenie si rozpočtu. Ak si študent na strednej tak mi je jasné, že asi nemáš neobmedzený budget na zostavenie úplne nadupanej hernej mašiny. Preto je veľmi dôležite hneď na začiatok vedieť v akom cenovom rozmedzí sa budeš môcť pohybovať. Možno niekedy v budúcnosti spravíme článok o herných zostavách do určitej sumy. Ale dnes to vezmeme trochu viac zoširoka.

Druhým tipom je zváženie toho čo budeš chcieť hrať. Niektoré hry môžu vyžadovať výkonnejší hardvér než iné. Napríklad, ak plánujete hrať najnovšie AAA tituly na maximálnych nastaveniach, budete potrebovať silnejší počítač.

Teraz si niečo napíšeme o základných počítačových komponentoch. Ako prvou začnem grafickou kartou. Výber grafickej karty je kľúčovým rozhodnutím, pretože má vplyv na herný výkon. Napíšem vám niekoľko faktorov ktoré je potrebné zvážiť pri výbere.

  1. Výkon : Preskúmajte výkon rôznych grafických kariet. Na internete nájdete mnoho recenzií, ktoré vám s tým pomôžu. Pozrite parametre ako sú : počet výpočtových jednotiek, frekvencia, množstvo pamäte VRAM a podpora novších technológií.
  2. Kompatibilita : Uistite sa, že karta je kompatibilná s ostatnými komponentami.
  3. Značky a modely: Existuje mnoho značiek ale zamerajte sa aj na dobré dlhodobé ohlasy od zákazníkov

Ďalším veľmi podstatným komponentom je Procesor. Výber správneho procesora je dôležitý pretože ovplyvňuje herný výkon a celkovú plynulosť hrania hier. Existujú dve hlavné spoločnosti, ktoré vyrábajú procesory pre počítače a to je Intel a AMD. Obe značky ponúkajú rôzne modely a sériové rady. Porovnajte si výkonové parametre a cenu, aby ste zistili , ktorá značka vyhovuje vašim potrebám. Sledujte pri porovnávaní počet jadier procesora, pretože ovplyvňujú jeho výkon a schopnosť spracovať viac úlohové procesy. Frekvencia CPU vyjadruje rýchlosť procesora, teda s akou rýchlosťou dokáže procesor spracovávať úlohy. A nezabudnite aby vám procesor pasoval do základnej dosky čiže si odsledujte socket.

Operačná pamäť RAM je komponentom, ktorý je pre váš počítač dôležitý, pretože ovplyvňuje výkon vášho systému a jeho schopnosť spracuvávať viac úlohové procesy. Tak isto tu treba zvážiť kompatibilitu, kapacitu, frekvenciu, latenciu, značku. Zdá sa vám toho dosť takto na začiatok, ale keď ste už rozhodnutý o kúpe nového počítača tak si myslím, že investovať čas do štúdia sa oplatí.

To to boli 3 najpodstatnejšie komponenty. Samozrejme máme tu ďalšie komponenty ako SSD disk a zdroj, poprípade doplnkové veci ako sú chladenie, a iné prídavné karty, atď… . Ale väčšiu časť pri výbere strávite nad porovnávaním CPU a GPU. Samozrejme ak nemáte dostatok času alebo vás ani samotné počítače nezaujímajú a vy si proste chcete iba zahrať vašu obľúbenú hru tak nestrácajte čas a kontaktujte nás a mi vám radi pomôžeme s výberom aj s poskladaním počítača a jediné čo vy spravíte je, že zapojíte periférie a počítač do elektrickej siete.

Ak by ste mali nejaké otázky tak nás neváhajte kontaktovať.

Objednávka servisu

Využite možnosť bezplatného odvozu vášho zariadenia do nášho servisného strediska . Vyplňte vaše kontaktné údaje a údaje o zariadení a o ostatné sa už postaráme my.
Názov zariadenia*
SN / IMEI
Popis závady*
Dodané príslušenstvo*
Názov spoločnosti
IČO
DIČ / IČ DPH
Meno a Priezvisko*
Telefón*
E-mail*
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*
Meno a priezvisko*
Telefón
E-mail
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*