5 Tipov ako si chrániť súkromie na internete

V dnešnej dobe, sme stále viac spojený so svetom cez internet, preto je téma ochrana nášho súkromia viac než dôležitá. Každodenným používaním zariadení a online služieb prichádzame do kontaktu s množstvom osobných informácií, ktoré si zaslúžia zvýšenú pozornosť, aby sme ich udržali v bezpečí pred online hrozbami. V tomto článku vám popíšem základné kroky, ktoré môžeme podniknúť pre zabezpečenie nášho súkromia.

  1. Používanie Silných Hesiel

Jedným z najdôležitejších  krokov k ochrane súkromia na internete je používanie silných hesiel. Vaše heslo by malo byť dostatočne dlhé a obsahovať rôzne povolené znaky a číslice. Odporúčam generátor hesiel ale ak si chcete vymyslieť sami heslo tak určite sa vyhnite heslám ako sú „123456“ alebo „password“.

2.Používajte VPN (Virtuálna privátna sieť)

Určite väčšina z vás počula o VPN. Je to skvelý nástroj na ochranu vášho súkromia online. VPN vytvára šifrovaný tunel medzi vašim zariadením a serverom, čím skryje vašu IP adresu a zabezpečí, že vaše pripojenie bude anonymné. Odporúčam používať VPN najme keď sa prihlasujte na verejných sieťach ako sú kaviarne.

3. Natavenie si súkromia na Sociálnych Sieťach

Sociálne siete môžu byť zraniteľnými miestami pre vaše súkromné údaje. Preto je dôležité prejsť si nastavenie súkromia na svojich účtoch na sociálnych sieťach. A dávajte si pozor koho si pridávate a potvrdzujete im žiadosť o sledovanie.

4. Používajte antivírusový softvér

Antivírusový softvér je nevyhnutný pre ochranu vášho zariadenia pred malvérom, spyware a inými hrozbami online. V Techie sa špecializujeme na ochranu pred vírusmi a hrozbami na internete ak budete mať záujem o viac informácií radi vám poskytneme riešenie na mieru, ktoré ochráni vaše údaje.

5. Neposkytujte osobné údaje

Nikdy neposkytujte svoje osobné údaje, ako sú číslo kreditnej karty, čísla iných dokladov na neoverených webových stránkach alebo cez e-maily a správy od neznámych zdrojov. V tejto dobe podvodníci používajú rôzne techniky na to aby od vás tieto údaje dostali. Preto treba byť veľmi pozorný. Vaša opatrnosť pri zdieľaní osobných údajov je kľúčová pre vašu online bezpečnosť a ochranu súkromia.

Bezpečnosť a súkromie sú kľúčovými aspekt i nášho digitálneho života. Vytvorte si zdravé návyky a buďte ostražitý pri prechádzaní digitálnym svetom.

Objednávka servisu

Využite možnosť bezplatného odvozu vášho zariadenia do nášho servisného strediska . Vyplňte vaše kontaktné údaje a údaje o zariadení a o ostatné sa už postaráme my.
Názov zariadenia*
SN / IMEI
Popis závady*
Dodané príslušenstvo*
Názov spoločnosti
IČO
DIČ / IČ DPH
Meno a Priezvisko*
Telefón*
E-mail*
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*
Meno a priezvisko*
Telefón
E-mail
Ulica a číslo domu*
PSČ*
Mesto*